Astoņgadus veca meitene cīnās pret nolaupīšanu, izmantojot cīņas mākslu

Šī ir brīnišķīga ilustrācija tam, kā cīņas mākslas var mainīt bērna dzīvi jebkurā laikā!

ELKAJONA, Kalifornija — ASV Saskaņā ar Kalifornijas varasiestāžu teikto, kāda maza meitene, kura bija pazīstama ar dažām Kung Fu kustībām, tās izmantoja, lai vienas nakts laikā izvairītos no mēģinājuma viņu nolaupīt.

 

Pēc Elkajonas policijas leitnanta Roba Ransveilera teiktā, neidentificēts puisis atradās istabā, kurā gulēja 8 gadus vecā meitene un viņas 6 gadus vecais brālis, kad meitene svētdienas rītā agri pamodās. Iebrucējs bija iekļuvis viņu vienībā Hawk Lane 1300. kvartāla pirmajā līmenī, izrāpjoties pa tur esošo logu.

 

Saskaņā ar jaunās meitenes mātes teikto, kas runāja ar FOX 5, vīrietis bija sagrābis meiteni un mēģināja viņu novilkt lejā, kad viņa iesita viņam pa kaklu, kā rezultātā viņš viņu nometa un metās ārā no mājas. Pēc tam sieviete izsauca policiju. Viņa pamodināja savus vecākus un informēja viņus par notikušo pēc tam, kad vīrietis bija aizbēgis no notikuma vietas.

 

Apmēram četros no rīta Elkajonas policijas pārvaldei tika nosūtīts izsaukums, ziņojot par nolaupīšanas mēģinājumu. Pēc Ransveilera teiktā, cietušajam nebija nekādu ievainojumu, un viņiem nekas netika izņemts.

 

Vecāks stāstīja, ka meitai dalība cīņas mākslas nodarbībās devusi iespēju apgūt dažus noderīgus pašaizsardzības paņēmienus, kurus viņa vēlāk likuši lietā.

 

Viņas māte dalījās: “Esmu gandarīta, ka man ir iespēja stāstīt šo stāstu – ka viņa ir manās mājās, šeit un drošībā,” uz jautājumu, kā viņa jūtas par notikumu pavērsienu. Kamēr viņi guļ, maniem bērniem ir jāatrodas drošā vidē.

 

Turpiniet lasīt visu kontu sākotnējā ziņu avotā šeit!

 

Nodarbojieties ar kādu cīņas mākslu.

 

Tālāk ir sniegti daži svarīgi drošības padomi, kas jāzina ikvienam jaunietim:

 

1. VIENMĒR IETURĒT DROŠU DISTABU NO PERSONĀM, KURIEM ESAT NEPAZĪSTAMS;

Tas var šķist pašsaprotams padoms, taču vairums bērnu nolaupīšanas gadījumu ir saistīti ar to, ka likumpārkāpējs bērnu pievilina tuvu likumpārkāpējam. Tāpēc bērniem ir obligāti jāsaprot, ka viņiem vienmēr ir jāievēro drošs attālums no transportlīdzekļiem, kas tuvojas un iztaujā svešiniekus.

 

2. IR DROŠA MĀJA APKAIMĒ, UZ KURI VAR BŪT DROŠI;

Kad jaunietis ir prom no mājām, viņš vai viņa dažkārt var nonākt nedrošos vai pat potenciāli dzīvībai bīstamos apstākļos. Ja bērns kādreiz nokļūst bīstamā situācijā vai viņam ir nepieciešama palīdzība, apkārtnē ir jābūt vairākām vietām, kur viņš var patverties, piemēram, draugu mājām vai uzņēmumiem šajā rajonā.

 

3. IEPAZĪSTIETIES AR BRĪNUMVĀRDU!

Pārliecinieties, ka viņi apzinās, ka, ja viņiem tuvojas svešs cilvēks, viņiem vajadzētu lūgt burvju vārdu. Iemāciet bērnam kādu burvju frāzi, kuru zināt tikai jūs un tikai jūs abi, un izmantojiet to gadījumā, ja kāds svešinieks apgalvo, ka viņu ir sūtījusi mamma vai tētis. Burvju vārds ir izšķiroša pieeja svešinieku briesmu pārvarēšanai. Māciet bērnam vienmēr jautāt svešiniekiem, kuri apgalvo, ka ir draugi, vai viņi zina burvju vārdu, un pamāciet viņiem bēgt un lūgt palīdzību, ja lūgums pēc burvju vārda tiek noraidīts.

 

4. KAD TIEŠSAISTĒ, VIENMĒR ATKĀRTIES!

Diemžēl neatkarīgi no tā, cik daudz drošības pasākumu mēs kā vecāki veicam, ir ļoti grūti aizsargāt savus bērnus no neierobežotās piekļuves, ko nodrošina internets. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad mūsu bērni dodas uz savu draugu mājām, kuru vecākiem, iespējams, nav tādu pašu ierobežojumu attiecībā uz drošību tiešsaistē kā mums. Pārliecinieties, vai jūsu bērns ir informēts par frāzi “Nekad nekopīgojiet personisko informāciju tiešsaistē, īpaši ar svešiniekiem”. Tas ir kaut kas, kas būtu jāuzsver jūsu bērnam. Iemāciet bērnam saukli “Kad tiešsaistē, vienmēr atsakieties!” un mudiniet viņus tai sekot.

 

5. VIENMĒR SAKI NĒ!

Nekad nepieņemiet dāvanas vai konfektes no svešinieka, lai arī cik vilinoši tas būtu. Sakiet “Nē, paldies!” vienlaikus pieklājīgā veidā atsakoties no piedāvājuma.

Māciet bērnam, ka tas liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā, un ka viņam ātri jāatrod veids, kā izkļūt no situācijas, vai jāpaziņo par to tuvākajam pieaugušajam, ja otra persona turpina uzstāt. Ja otra persona uzstāj, iemāciet bērnam, ka tas liecina, ka kaut kas nav kārtībā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp