Pēc tik ilgas atrautības no ārpasaules, manuprāt, var droši teikt, ka visi ir gatavi tam, ka lietas atgriezīsies ierastajās sliedēs. Bet, ja ideja par “normālu” tagad šķiet nenotverama un jūs jūtaties mazliet noraizējies par to, kas notiks tālāk, ziniet, ka neesat vienīgais, kas šādi jūtas. Tu neesi viens. “Neviens no mums īsti nezina, kas mūs sagaida nākotnē. Tāpēc ir saprotams, ka daudzi cilvēki būs noraizējušies par dzīvi pēc bloķēšanas, neatkarīgi no tā, vai tās ir bažas par atgriešanos darbā, bērnu atgriešanos skolā, darba drošību, Apvienotās Karalistes garīgās veselības labdarības organizācijas Mind informācijas nodaļas vadītājs Stīvens Baklijs norāda, ka finanses vai vispārēja pielāgošanās agrākajai kārtībai. “Tāpēc ir saprotams, ka daudzi cilvēki būs noraizējušies par dzīvi pēc bloķēšanas,” saka Stīvens Baklijs.
Mēs esam jautājuši dažiem zinošajiem cilvēkiem, kurus mēs zinām, sniegt labākos padomus par to, kā mazināt jūsu raizes un padarīt atgriešanos normālā stāvoklī pēc iespējas vienkāršāku.
1. Lietas atgriežas normālā stāvoklī. Pakāpeniski turiet galvu augšā!
Nebūs pēkšņas pārejas no nakts uz dienu, piemēram, pagriežot slēdzi. Tā vietā ierobežojumi tiks mazināti pakāpeniski, soli pa solim, un uzņēmumi un privātpersonas izdomās, kā izdarīt pēc iespējas labāk apzinātu izvēli par to, kas viņiem ir vislabākais. Cilvēki, kuri ir vecāki vai kuru imūnsistēma nav tik spēcīga, var vēlēties pavadīt vairāk laika mājās.
Tas ir labi, un to darot, var būt pat daži psiholoģiski ieguvumi. Pēc Baklija teiktā, “pielāgošanās pārmaiņām ziņā bieži vien ir vieglāk tikt galā ar pakāpeniskām metodēm, nevis ar milzīgām un negaidītām.” [Nepieciešama atsauce] Pat ja bloķēšana tiek atcelta un tādām vietām kā skolām un birojiem ir atļauts atkal atvērties, daži cilvēki, iespējams, vēl nav gatavi atgriezties “normālā stāvoklī”. Tas ir jāņem vērā.
2. Sāciet uzreiz, lai atgrieztos ierastajā ritmā.
Slēgšanas laikā jūsu tipiskās ikdienas darbības, iespējams, ir notikušas ievērojamas izmaiņas. Iespējams, ka esat strādājis no mājām vai arī neesat strādājis vispār; jebkurā gadījumā bērni katru dienu ir pavadījuši mājās, nevis skolā. Šādos apstākļos būs ārkārtīgi grūti ievērot mūsu tipisko organizatorisko struktūru. Lai sagatavotos atgriešanās ierastajā stāvoklī, viena no labākajām lietām, ko varam darīt, ir sākt no jauna ieviest savas ikdienas daļas, kas tika mainītas, kamēr bijām prom. Nekavējoties sāciet noteikt regulārus gulētiešanas laikus, ēdienreizes, nomoda stundas utt.
3. Pašapkalpošanās ir būtiska!
Ir viegli nolikt savu emocionālo un fizisko veselību otrajā plānā, ja jums ir nebeidzami pienākumi, kas saistīti ar vecāku audzināšanu un darbu no mājām. Robežas starp personīgo laiku, laiku, kas pavadīts kopā ar ģimeni, un laiku, kas pavadīts darbā, izplūst, un vienmēr ir vēl kas jāpaveic. Ir vairāki kritiski aspekti, kas var ietekmēt mūsu labsajūtu, tostarp ūdens, uzturs, fiziskās aktivitātes un miegs.
Padomājiet par to, ka gulēšana vienatnē var būtiski ietekmēt. Saskaņā ar Nacionālā miega fonda datiem, lai izdzīvotu, cilvēkiem ir nepieciešams miegs tikpat daudz, cik nepieciešams skābeklis, dzērieni un pārtika. Regulāra miega grafika ievērošana palīdzēs jums labāk pārvaldīt gan diētu, gan stresa līmeni. Lielākā daļa no mums katru nakti nesaņem ieteicamo miega daudzumu, kas ir vidēji astoņas stundas. Miega trūkums var samazināt jūsu kognitīvās spējas, apgrūtinot jaunu lietu apguvi un darbu, kā arī var palielināt jūsu vēlmi pēc cukura un citiem jums kaitīgiem produktiem. Rūpēties par sevi, jo īpaši pietiekami kvalitatīva miega iegūšanai, ir jābūt jūsu galvenajai prioritātei, pielāgojoties savai parastajai rutīnai.
4. Atgriezieties uz pareizā ceļa, iesaistoties konsekventās fiziskās aktivitātēs
Viena no efektīvākajām stratēģijām stresa un trauksmes mazināšanai ir regulāras fiziskās aktivitātes. Priekšrocības pieaugs proporcionāli darbības veikšanas biežumam. Regulāras vingrošanas rutīnas gan bloķēšanas laikā, gan pēc tās var būt efektīva pieeja, lai izlīdzinātu pielāgošanos, un tā sniedz priekšrocības gan tuvākajā, gan ilgtermiņā. Un ar virtuālajām sesijām, ko vada kvalificēti skolotāji, tā ir viena no retajām metodēm, kā iegūt lielisku treniņu pat tad, kad esi saspringts mājās!
Cīņas māksla, mūsuprāt, ir viens no efektīvākajiem fizisko aktivitāšu veidiem, kas šobrīd ir pieejami. Taču tā priekšrocības sniedzas daudz plašāk, nekā tikai fiziskās aktivitātes.
Kontrole ir kaut kas, ko var apgūt, trenējoties cīņas mākslā. Studenti iegūst iespēju to izmantot kā rīku, kas palīdz viņiem saglabāt mieru augsta spiediena situācijās.
Pārliecība: piedalīšanās cīņas mākslā var palīdzēt jums kļūt vairākpašpārliecināts un labāk spējīgs tikt galā ar izaicinājumiem, ko jūsu dzīve var sniegt gan dojo, gan ārpus tā.
Lai gan cīņas mākslas nodarbības pilnībā nenovērsīs stresu un trauksmi, tas ļauj atbrīvoties no aizsprostota agresijas apstākļos, kas ir gan droši, gan jūsu kontrolē.
Noderīga un saistoša sociālā pieredze — mūsu sesijās ir daudz cilvēku, kas ir tādi paši kā jūs; daži ir tikai sākuši darbu, savukārt citiem ir lielāka pieredze un viņi var jums palīdzēt. Ikvienam ir vajadzīga veselīga un atbalstoša grupa, kā arī brīnišķīgās iespējas sociālajai iesaistei pēc bloķēšanas, ko piedāvā cīņas mākslas treniņi.
Mums ir liels prieks kalpot savai kopienai, un mēs būtu pagodināti sniegt roku, lai nodrošinātu, ka jūsu pielāgošanās parastajai dzīvei ir tik brīnišķīga un bez problēmām, cik cilvēciski iespējams. Mēs uzskatām, ka cīņas mākslas apmācība ir viena no efektīvākajām pieejām šī mērķa sasniegšanai. Tagad ir īstais laiks, lai izmantotu vienu no unikālajiem piedāvājumiem, kas ir pieejami tikai mūsu vietnē, un atklātu pozitīvo ietekmi, ko cīņas mākslas treniņi var atstāt uz visu jūsu mājsaimniecību.