Pieci fantastiski ieteikumi, kā vairot pusaudža pašapziņu

Tas ir gandrīz neapstrīdams, ka būt pusaudzim ir grūti. Tomēr pieaugušie var viegli aizmirst, cik grūta var būt dzīve. Bērni, augot, piedzīvo daudz pārmaiņu. Visu, ko viņi iepriekš uzskatīja par patiesu, izaicina jauna pieredze, fiziskas izmaiņas rada bažas, un dažkārt šķiet neiespējami attīstīt pārliecību un identitātes sajūtu.

Mēs kā vecāki varam izjust bezpalīdzības sajūtu. Mēs visi vēlamies, lai mūsu bērni kļūtu pārliecināti par sevi, attīstītu pozitīvus ieradumus un apzinātos, kas viņi ir. Par laimi, ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai palīdzētu savam pusaudzim attīstīt lielāku pašapziņu.

Kā vecāki var veicināt pusaudžu pašapziņu?

Neatkarīgi no tā, vai jums tas patīk vai nē, jūsu pusaudža (un ikviena) panākumi dzīvē ir atkarīgi no viņa pašapziņas līmeņa. Pašapziņa ir termins, ko lieto, lai aprakstītu mūsu ticību mūsu pašu prasmēm, īpašībām un spriedumiem. Tas ietekmē to, kā mēs rīkojamies un izturamies, un tam ir izšķiroša nozīme mūsu pieaugušo identitātes veidošanā.

Apvienotajā universitātes pētījumā, kurā piedalījās 31 000 studentu no pieciem dažādiem kontinentiem, atklājās, ka pašapziņai ir izšķiroša nozīme laimes un veselīga dzīvesveida veicināšanā. Šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai jūsu pusaudzis sāktu veidot un uzlabot savu pašapziņu.

Pat ja jūs kā vecāks ne vienmēr jūtat, ka jūsu viedoklis tiek uzklausīts, jums joprojām ir vislielākā ietekme uz jūsu pusaudža dzīvi. Jūsu vārdiem un darbiem ir būtiska ietekme.

Tas nozīmē, ka jums ir iespēja būtiski ietekmēt to, kā viņu pusaudzis attīsta savu pašsajūtu. Lai palīdzētu jums sākt darbu, esam apkopojuši piecus fantastiskus padomus.

1. Apsveiciet un apstipriniet savu pusaudzi

Esiet dāsns ar saviem apstiprinājuma vārdiem, jo ​​tie ir ārkārtīgi vērtīgi. Kad jūs slavējat vai apstiprināt sava bērna darbības vai sasniegumus, tas paaugstina viņa pašapziņu un mudina viņu turpināt mēģināt.

Turklāt jums ir jābūt pastāvīgam savos komplimentos. Nekad neizsakiet savam pusaudzim, cik priecīgs esat, ka esat viņu vecāks, un mēģiniet atzīt visus viņu sasniegumus.

Nepalaidiet garām:

Esiet patiesi. Pusaudži ļoti prasmīgi pamana viltus uzslavas, pateicoties saviem augsti attīstītajiem “BS” skaitītājiem. Tas var ne tikai novest pie uzticības zaudēšanas, bet arī nozīmēt viņu dzīves neievērošanu vai intereses trūkumu par viņiem.

Veiciniet izaugsmes attieksmi. Neskatoties uz to, ka jums bieži jāizsaka kompliments savam bērnam, pētījumi liecina, ka pārmērīga šāda rīcība var viņu demotivēt.

2. Izrādiet cieņu savam pusaudzim

Ir grūti to atzīt, taču jūsu pusaudzis vairs nav mazs bērns. Kad viņi tuvojas pieauguša cilvēka vecumam, jums jāsāk izturēties pret savu pusaudzi ar tādu pašu cieņu kā pret jebkuru citu. Nenonieciniet savu pusaudzi; viņi to apvainosies. Turklāt pievērsiet uzmanību tam, ko viņi saka, kad viņi runā. Tādējādi viņi zina, ka jums un pārējai pasaulei ir svarīgs viņu viedoklis.

Ir daudz vienkāršāk palielināt pusaudža pašvērtības sajūtu, kad viņi uztver zināmu savstarpējas cieņas līmeni, ja vēlaties, lai viņu pārliecība pieaugtu.

Nepalaidiet garām:

Tonis ir izšķirošs. Runājot ar savu pusaudzi, izvairieties no aizbildnības, jo tas iedragās viņa pašcieņu.

Mēs visi reizēm prasām vienatni. Cieniet sava pusaudža ķermeni, dodot viņam vietu, kad viņi to lūdz.

Iedrošiniet savu pusaudzi eksperimentēt

3. Mudiniet savu pusaudzi izpētīt jaunas intereses

Ideāla pieeja jūsu pusaudzim, lai iegūtu lielāku pašapziņu, ir mudināt viņus izmēģināt jaunas ārpusskolas aktivitātes. Jūsu pusaudzis varēs atklāt slēptās spējas, pārvarēt neveiksmes un sāks attīstīt savu pašvērtības sajūtu, izejot un darot jaunas lietas.

Blakus darbu veikšana, pievienošanās klubiem, brīvprātīgais darbs vai jauna instrumenta apguve ir lieliski veidi, kā paplašināt savu darbību. Cīņas māksla un citas fiziskās aktivitātes ir lieliski piemērotas, lai palīdzētu jūsu pusaudzim attīstīt pašapziņu.

Tā kā cīņas mākslas un karatē nodarbības māca būtiskas dzīves prasmes, piemēram, reālu mērķu nospraušanu un ir balstītas uz rosinošu pozitivitāti, jo īpaši cīņas mākslas un karatē nodarbības lieliski palīdz pusaudžiem attīstīt viņu pašapziņu.

Saskaņā ar Viskonsinas universitātes pētījumu cīņas māksla ir fantastiska pieeja, lai palīdzētu bērniem uzvesties labāk.

Nepalaidiet garām:

Tas ir par to, kas jūsu pusaudzim patīk, nevis par to, ka jūs izvēlaties hobiju. Atrodiet viņu aizraušanos un motivējiet viņus tai sekot.

Esiet atbalstītājs. Uzdodiet jautājumus, izrādiet interesi par pusaudža jauno izklaidi un mijiedarbojieties ar viņiem.

4. Esiet pozitīvs paraugs pusaudžiem.

Dažreiz šķiet, ka mēs kā vecāki nevaram nekritizēt. Lai gan, godīgi sakot, ir gadījumi, kad atzarošana ir pēdējā lieta, kas jūsu pusaudžiem ir nepieciešama, jūs joprojām vēlaties to darīt, rūpējoties par viņu interesēm.

viņu draugi, brāļi un māsas vai tas supergudrais pusaudzis uz ielas. Sāncensības, nevajadzīgas rūpes un sāncensība, kurai vienkārši nav jābūt, tiek radītas, salīdzinot.

Tā vietā, lai norādītu, kas ir jāmaina, esiet iedrošinoši un izceliet sava pusaudža stiprās puses.

Nepalaidiet garām:

Ar neveiksmi viss ir kārtībā. Kad mūsu bērni cīnās, viņi bieži pieņem, ka ir pilnīgas neveiksmes. Sniedziet viņiem pierādījumus, kas apstiprina savu apgalvojumu, ka neveiksme ir tikai solis ceļā uz sasniegumiem.

Pārvērtiet savus trūkumus aktīvos. Parādiet saviem pusaudžiem apstākļus vai metodes, kādos tas, ko viņi uztver kā problēmu, patiesībā var būt pozitīva iezīme, ja viņi par to ir sarūgtināti.

Radīt piemēru.

5. Rīkojieties kā piemērs

Ja vēlaties būt visefektīvākais vecāks, jums ir jāmodelē uzvedība, kādu vēlaties redzēt savā pusaudžā. Jūsu bērns turpina novērot jūs un jūsu uzvedību, tuvojoties pilngadībai.

Jūsu pusaudzis iemācīsies rīkoties tāpat kā jūs, ja pastāvīgi kritīsit pret sevi vai izturēsities nepārliecināts par sevi.

Tas nozīmē, ka jums ir arī jāattīsta sava pārliecības sajūta.

Nepalaidiet garām:

Cieni sevi. Dariet visu iespējamo, lai modelētu savam pusaudzim, ko nozīmē būt mierīgam savā ādā, mācoties pieņemt savus trūkumus.

To darāt ne tikai jūs. Atklāti runājiet ar savu pusaudzi par savu pašpārliecinātības līmeni un to, kā jūs abi varat sadarboties, lai virzītos uz priekšu.

Pats galvenais, paturiet prātā, ka šī ir tikai saraksta augšdaļa! Tā kā nav divu vienādu bērnu, tas, kas der dažiem pusaudžiem un viņu vecākiem, var nederēt citiem. Ir tik daudz dažādu metožu, kā audzināt savu bērnu!

Vienkārši esiet pacietīgs, godīgs un caurspīdīgs ar savu pusaudzi. Jūs varēsiet precīzi izdomāt, kas jādara, lai palielinātu pusaudža pašapziņu, ja vien būsiet gatavs sniegt viņiem mīlestību un atbalstu, kas viņiem nepieciešams, lai viņi attīstītos.

Labākā aktivitāte, mūsuprāt, palīdzot bērniem un pusaudžiem celt pašapziņu, ir cīņas māksla! Apmeklē BEZMAKSAS nodarbību, lai pats pārliecinātos, kā cīņas māksla var palīdzēt tavam bērnam jebkurā attīstības stadijā! Lai reģistrētos TŪLĪT, noklikšķiniet uz saites!
Nekad nesalīdziniet savu bērnu un

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp