Taekvondo sacensību noteikumi un rezultāti

Vai esi gatavs sacensties taekvondo?

Iegūsti visu nepieciešamo informāciju par noteikumiem, vērtēšanas sistēmu, svaru klasēm un tiesneša vadlīnijām.

Turklāt uzzini, kas izcīnīja pirmo vietu pēdējās sacensībās.

Tātad, uzvelc savu kimono un esi gatavs cīņai!

Sacensību noteikumi

Jebkurā Taekwondo sacensībās noteiktas noteikumi ir būtiskas, lai nodrošinātu godīgu spēli un drošību visiem dalībniekiem. Cīņas ir sadalītas pēc vecuma, ranga un dzimuma un tās nosaka tiesnesis. Dalībniekiem ir jāvalkā pilna drošības aprīkojums un jāievēro tiesnesa norādījumi visu laiku.

Roku sitieni, sitiens ar kāju un citi tehnikas ir vienīgie atļautie gājieni. Punkti tiek piešķirti par veiksmīgiem sitieniem uz likumīgām mērķa zonām, un par nelikumīgām tehnikām tiek piemērotas soda sankcijas. Uzvarētājs tiek noteikts pēc visvairāk punktu savākšanas vai ja viens cīkotājs tiek uzskatīts par nespējīgu turpināt cīņu pēc tiesnesa lēmuma. Svarīgi ir atzīmēt, ka nodomiem veikt kontakta sitienus pret galvu nekad nav atļauts.

Cieņa un sportiskums ir arī ļoti ieteicami.

Vērtēšanas sistēma

Jūs varat iegūt punktus Taekwondo sacensībās, veiksmīgi nositot sitienu uz likumīgajām mērķa zonām. Ir četras mērķa zonas, un katrā no tām var iegūt atšķirīgu punktu skaitu. Sitieni uz ķermeni var iegūt 3 punktus, savukārt sitieni uz galvu var iegūt 4 punktus. Roku un kāju var izmantot, lai situ un spēru. Sitieniem uz ķermeni var tikt piešķirti 2 punkti, savukārt sitieniem uz galvu var tikt piešķirti 3 punkti.

Mērķa zona Spērs Sits
Ķermenis 3 2
Galva 4 3

Svarīgi ir piezīmēt, ka sacensību dalībnieki var izmantot gan rokas, gan kājas, bet vienlaicīgi tikai viena roka vai kāja var tikt izmantota vienā uzbrukumā. Visiem veiksmīgiem sitienu rezultātiem jābūt spēcīgiem un precīziem, lai tiesneši tos uzzinātu. Uzvarētājs tiek noteikts pēc tam, kurš dalībnieks sacensību beigās ir ieguvis visvairāk punktu.

Svara kategorijas

Taekvondo sacensībās jūs tiekat iedalīts dažādās svaru klasēs, lai nodrošinātu taisnīgu sacensību. Parasti tās ir šādas:

 • Vieglās svara klases:
 • Līdz 54 kg (119.05 mārciņas)
 • Līdz 58 kg (127.86 mārciņas)
 • Līdz 63 kg (138.89 mārciņas)
 • Vidējās svara klases:
 • Līdz 68 kg (149.91 mārciņas)
 • Līdz 74 kg (163.14 mārciņas)
 • Līdz 80 kg (176.37 mārciņas)
 • Smagās svara klases:
 • Līdz 87 kg (191.89 mārciņas)
 • Līdz 94 kg (207.41 mārciņas)
 • Virs 94 kg (207.41 mārciņas)

Svaru klases tiek noteiktas katrā atsevišķā turnīrā un var mainīties no notikuma uz notikumu. Svars tiek pārbaudīts pirms katras sacensības, un sportistiem jāsacensās tajā klasē, kurā viņi ir reģistrēti.

Jaunākie rezultāti

Pēc sacensībām dažādās svaru kategorijās ir iegūti jaunākie Taekwondo sacensību rezultāti. Svaru Kategorija
Flyweight John Doe
Bantamweight Jane Doe
Featherweight Joe Doe
Lightweight Jill Doe
Welterweight Josh Doe

Sacensības bija sīvas, ar katru cīnītāju dodot no sevis visu. Beigās John, Jane, Joe, Jill un Josh visi izcīnīja uzvaru savās atbilstošajās svaru kategorijās. Apsveicam visus uzvarētājus!

Tiesnesis pamācība

Kā tiesnesis, tev ir pienākums nodrošināt, ka visi dalībnieki ievēro noteikumus cīņās Taekvondo turnīrā. Lai to paveiktu, tev ir jāizpilda šādi uzdevumi:

 • Izprast noteikumus:
 • Iepazīties ar sacensību noteikumiem un regulām, ieskaitot vērtēšanas kritērijus.
 • Būt iepazīstinātam ar tiesnesim paredzēto rokasgrāmatu.
 • Uzraudzīt dalībniekus, lai nodrošinātu, ka viņi ievēro noteikumus.
 • Parādīt godīgumu:
 • Nodrošināt, ka visi dalībnieki tiek vienlīdzīgi izturēti, neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai prasmju līmeņa.
 • Saglabāt neitrālu un objektīvu attieksmi pieņemot lēmumus.
 • Ievērot noteikumus:
 • Izsniegt brīdinājumus vai sodus dalībniekiem, kuri pārkāpj noteikumus.
 • Paziņot par jebkādām noteikumu pārkāpumu gadījumiem turnīra direktoram.

Bieži uzdotie jautājumi

Kādas ir kvalifikācijas prasības taekvondo sacensībām?

Lai piedalītos taekwondo sacensībās, jums jābūt reģistrētam biedram atzītā taekwondo organizācijā. Jums arī jābūt vismaz 5 gadus vecam un jābūt derīgai sacensību biedra dalībai. Sacensību noteikumi var arī prasīt dalībniekiem būt noteiktā pakāpē vai vecumā.

Kā es varu atrast nākamo Taekwondo sacensību?

Jūs varat atrast tuvāko taekvondo sacensību informāciju, meklējot tiešsaistē vietējo pasākumu vai pārbaudot vietējo taekvondo skolu. Daudzas skolas regulāri rīko pasākumus un sacensības.

Kāda aizsardzības iekārta ir nepieciešama taekvondo sacensībām?

Jums būs vajadzīgi aizsarglīdzekļi, piemēram, mutes sargs, ķiveris, sēklinieku aizsargs, kāju aizsargs un krūšu aizsargs, lai piedalītos taekvondo sacensībās.

Kā es varu kļūt par tiesnesi Taekwondo sacensībām?

Lai kļūtu par tiesnesi taekwondo sacensībām, sazinieties ar vietējo vai reģionālo taekwondo organizāciju, lai uzzinātu par viņu prasībām. Jums būs jāpabeidz sertifikācijas kursi un jānokārto eksāmens, lai tiktu apstiprināts.

Kādas ir diskvalifikācijas noteikumi taekvondo sacensībās?

Jūs varat tikt diskvalificēts no taekvondo sacensībām par nelikumīgiem sitieniem, apzinātu kontaktu, tiesnesa nepamatotu apvainošanu vai nesekot noteikumiem.

Secinājums

Taekvondo sacensības ir aizraujošs sports ar ilgu vēsturi un daudziem noteikumiem, kuriem jāievēro. Dalībniekiem ir jāsaprot punktu skaitīšanas sistēma un svara kategorijas, lai palielinātu veiksmes iespējas.

Jaunākie rezultāti parāda, cik konkurences bagāta var būt šī sporta veida sacensība, un tiesnešiem vienmēr jāievēro vadlīnijas, lai nodrošinātu taisnīgu spēli.

Vai jūs esat pieredzējis dalībnieks vai tikai iesācējs, taekvondo sacensības ir neaprakstāma pieredze.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp